CREDO

Indywidualizm – tutaj każdy może być sobą, nie jest wyśmiewany ani krytykowany za swoja inność.

Nowoczesność naszego świata polega na tym, że my się nie wstydzimy pomagać innym, gdy tego potrzebują, chcemy budować świat bez barier, bez uprzedzeń, bez nienawiści do odmienności.

Tworzenie – w przyjaznej atmosferze tworzymy to, co chcemy i tak jak umiemy, bez lęku o to, ze ktoś źle nas oceni.

Egzamin dojrzałości – tym jest życie w szkole, codziennym sprawdzianem postaw społecznych i wrażliwości, próba, którą przechodzą ludzie sprawni w zetknięciu z niepełnosprawnymi.

Grawitacja – wszyscy chodzimy po jednej Ziemi, która każdego z nas przyciąga z taką samą siłą . Ziemia nie dzieli nas na sprawnych i niesprawnych, każdy ma takie samo prawo, aby na niej być i zyć w sposób normalny.

Rewolucja – która daje radość burzenie barier miedzy ludźmi, stwarzanie nowej rzeczywistosci opartej na wzajemnej akceptacji, przyjaźni, poszanowaniu wszelkich różnic i poszukiwaniu podobieństw.

Arka – czyli szkoła, która chroni przed burzami świata zewnętrznego, pozwala znaleźć czas na dostrzeżenie odmienności i wyjątkowości każdego czlowieka, uczy akceptacji siebie oraz innych.

Człowiek – to człowiek, nie ma znaczenia stopień jego sprawności intelektualnej czy fizycznej, wszyscy mamy takie same uczucia, potrzeby, lęki czy radości. Wszyscy potrzebujemy miłosci.

Jedność – wszyscy jesteśmy razem, każdy dla każdego i wszyscy dla wszystkich, dogadujemy się i próbujemy sobie razem radzić z problemami.

Apel – przekraczaj swoje bariery każdego dnia. Zrób coś dobrego dla kogoś innego, ludzie nie mogą bez ludzi istnieć. Zobacz człowieka, a nie sprawnego inaczej. Z dumą bądź sobą – światu możesz dać tak wiele, tak wiele możesz otrzymać. Zintegruj się. jeśli zechcesz, możesz. 

Font Resize
Contrast