Święto Szkoły

10 grudnia 2024 r. obchodziliśmy Święto Szkoły i Dzień Patrona. Naszym hasłem były w tym roku słowa: „Poznajmy się”.

 

 

Jak co roku uroczystości zaczęliśmy orszakiem świętej Łucji i przypomnieniem postaci naszego patrona Raoula Wallenberga.

 

 

 

 

                                                           

 

Następnie uczniowie, którzy w tym roku szkolnym objęli funkcje w Radzie Samorządu Uczniowskiego przedstawili się całej społeczności szkolnej i w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie. Zaprezentowali się: Tytus Gajewski z klasy 4c, Adam Kumorek z klasy 8c, Jan Chmielak z klasy 6b, Anastasiia Muts z klasy 7c i Wiktoria Gromek z klasy 5b.

                                 

                                   

                                   

Nauczycielki języka polskiego, pani Anna Pecyna i pani Aneta Hac – Perlin oraz bibliotekarka, pani Ewa Borkowska przedstawiły program rozwoju czytelnictwa i zachęciły wszystkich do udziału w akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Pani Ewa Borkowska odczytała nazwiska uczniów, wolontariuszy pracujących w bibliotece, którzy zostali wyróżnieni z okazji dnia wolontariusza  podczas Stegnaliów organizowanych przez partnerstwo Nasze Stegny pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

  

                   

Po zakończeniu tej części apelu uczniowie z klas trzecich rozdali wszystkim klasom pierniczki.

   

Następnie pani Beata Janowska i pan Rafał Staniszewski przedstawili projekt „Ambasada empatii”, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania wyzwań wynikających z wartości, którymi kieruje się społeczność naszej szkoły. Wartości te związane są z postawą i działalnością naszego patrona Raoula Wallenberga. Są to: odpowiedzialność, patriotyzm, szacunek, współpraca, rozwój. Uczniowie mogli zobaczyć projekt paszportu ambasadora empatii i usłyszeć jakie są warunki uzyskania tytułu ambasadora empatii. Strona tytułowa paszportu jest wykonana według projektu uczennicy naszej szkoły. Projekt został wybrany drogą głosowania nauczycieli i uczniów.

Paszport ambasadora empatii można zobaczyć wchodząc w link 

Po uroczystym apelu uczniowie rozeszli się do klas. Każda klasa przygotowała, zgodnie z zasadami  savoirvivre‘u, zaproszenia dla kolegów z klas równoległych, zapraszając ich na atrakcje, które dla nich przygotowała.

 

                             

Wszyscy bawili się świetnie. W podsumowaniu dnia uczniowie stwierdzili, że dzięki wspólnej zabawie mogli bliżej poznać kolegów i koleżanki z innych klas.

 

                     

                                         

Na lekcjach plastyki uczniowie wykonają kolaże pod tytułem „Miło było się spotkać”, na których klasy przedstawią aktywności ze Święta Szkoły. Będzie to podsumowanie aktywności z tego dnia.