Akcja ,,Lato w Mieście” 2021 – 02.08- 13.08.2021

105 uczniów z naszej placówki, a także z innych szkół podstawowych Warszawy, uczestniczyło w organizowanych przez nas zajęciach podczas akcji ,,Lato w Mieście” 2021

Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia podczas których uczestnicy akcji tworzyli lody tajskie i watę cukrową. W ramach zajęć ruchowych odbyły się zajęcia taneczne i sportowe. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się zajęcia z dużymi piłkami – ,,Bumper ball”. Uczestnicy akcji tworzyli kubeczki, różne gry drewniane, Bardzo ważną umiejętnością, jaką wychowankowie nabyli podczas akcji ,,Lato w mieście” była umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć zoologicznych dzieci miały okazję zetknąć się ze ślimakami i stawonogami.. Latarnie morskie to dzieła, które mogli samodzielnie wykonywać podczas zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury na Mokotowie. Poznali wiele ciekawych tajemnic dotyczących wszechświata dzięki pokazom Kina Sferycznego. Dzieci zainteresowane nauką pływania korzystały z zajęć na pływalni w OSIR. Nasza oferta obejmowała też zajęcia lalkarskie, matematyczno – przyrodnicze oraz wyjście do kina.

Uczniowie byli zadowoleni też z zajęć w Muzeum Drukarstwa oraz z robotyki, a także z przedstawienia teatralnego – ,,Magiczny miód”. Nauczyciele pracujący w swoich grupach przeprowadzili zajęcia sportowe, integracyjne, czytelnicze, plastyczne i tematyczne. W ostatnim dniu akcji dzieci bardzo pozytywnie oceniły przeprowadzoną w naszej szkole akcję.

kierownik akcji ,,Lato w Mieście” – Grzegorz Bańka