APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     SZKOLNA  UROCZYSTOŚĆ  Z  OKAZJI  ŚWIĘTA 

              ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

     To już nasza szkolna tradycja. W dniu 12 grudnia  uczniowie wszystkich oddziałów naszej szkoły spotkali się na obchodach szkolnego święta odzyskania niepodległości.

     Najpierw zebrani uczestniczyli w akademii słowno- muzycznej przygotowanej przez zespół uczniów z klas szóstych, siódmych i ósmych. Akademia poświęcona była historii polskiej drogi do niepodległości i składała się z prezentacji tych wydarzeń przez narratora uzupełnianych recytacją patriotycznych wierszy. Kierowany przez Panią Małgorzatę Izdebską szkolny zespół muzyczny śpiewał znane legionowe pieśni takie jak „Piechota”, „Wojenko, Wojenko” czy oczywiście „My pierwsza brygada”

       Uzupełnieniem uroczystej części apelu był konkurs wiedzy na wesoło przygotowany przez nauczyciela historii Panią Ewę Borkowską. Reprezentacje wszystkich klas IV- VIII z pomocą dopingujących ich kolegów i koleżanek mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania związane z historycznymi wydarzeniami z czasów gdy Polska odzyskiwała niepodległość. Część pytań dotyczyła czasów współczesnych a traktowała o historii i realiach funkcjonowania współczesnej Polski.

 

Wyniki konkursu wśród uczniów klas IV-VI

 

 KLASA PUNKTACJA  26 PKT MOZLIWYCH DO ZDOBYCIA
1. KLASA VB 19/26
2. KLASA V C 18/26
2. KLASA VIA 18/26
3 KLASA VA 16/26

 

Wyniki konkursu wśród uczniów klas VII- VIII

 

1. KLASA VIII B 26/26
2. KLASA VIII A 24/26
3.KLASA VII A 23/26
4KLASA VII B 22/26