Projekt “Ja – Młody Obywatel”

Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w projekcie “Ja – Młody Obywatel”! Uczennice i uczniowie z klas VI z zaangażowaniem biorą udział w warsztatach z zakresu wiedzy obywatelskiej,  realizacji projektów i kreatywności. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, spotkania z trenerami odbywały się online. A już wkrótce Młodzi Obywatele ze wsparciem swoich wychowawczyń i trenerów ze Stowarzyszenia Q Zmianom będą realizować  własne projekty na rzecz społeczności lokalnej. Nie możemy się już doczekać!

Więcej o projekcie przeczytacie poniżej:

„Ja – Młody Obywatel” to program edukacji obywatelskiej, w ramach którego uczniowie klas VI i VII uczestniczą w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających postawy obywatelskie, zaangażowanie na rzecz otoczenia, umiejętności społeczne i kreatywność. Zajęcia te uczą współdziałania, współpracy w grupie, organizacji i planowania działań, a także pomagają zintegrować klasę poprzez działanie na rzecz wspólnego celu. Po warsztatach chętni uczniowie realizują swoje miniprojekty obywatelskie na rzecz społeczności lokalnej przy wsparciu wychowawcy i trenera Stowarzyszenia QZmianom.

W PROGRAMIE:
– 3 warsztaty 4 – godzinne dla każdej klasy
– warsztaty z wykorzystania prezentacji medialnej online do promowania swoich działań (dla grup projektowych)
– realizacja miniprojektu dla chętnych ( 6-8 spotkań pozalekcyjnych w drugim semestrze)
– spotkanie wstępne i szkolenie dla nauczycieli pt. „Praca metodą projektu”

Tematyka warsztatów: realizacja projektów, wiedza obywatelska, kreatywność, akcje społeczne.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna odsłona projektu będzie się odbywała w trybie online lub hybrydowym, a nasze działania będziemy realizować zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa i dopasowując je do bieżących wytycznych oraz możliwości szkół.

Koordynatorka projektu:
Małgorzata Owczarek
m.owczarek@qzmianom.org
Tel.: 508 125 967