Szkolny Dzień Ziemi

            12 maja 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Ziemi.  Rozpoczął się Konkursem Wiedzy Przyrodniczej dla klas 4-6. Rywalizacja pomiędzy zespołami klasowymi była niezwykle zacięta. Po dogrywce okazało się, że I miejsce zajęła klasa 6A, II miejsce klasa 5A, zaś III klasa 4A. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Po emocjonującym konkursie nastąpiło spotkanie z gościem honorowym Szkolnego Dnia Ziemi. Tym razem był to tata naszego ucznia, pan Andrzej Misiuk (reżyser, scenarzysta i operator kamery, realizator filmów podwodnych dla telewizji). Nasz gość przybliżył uczniom podwodny świat  wielorybów z Królestwa Tonga. Opowiadał o swoich przygodach, których doświadczył podczas realizacji filmu.

Kolejnym punktem Szkolnego Dnia Ziemi było rozstrzygnięcie i podsumowanie Finału XXV edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego im. Beaty Kamińskiej – Milewskiej “Moja przygoda z przyrodą” pod hasłem “Szukamy śladów wiosny w Warszawie”.

            

W kategorii cykl fotografii:

I miejsce zajął Adam Ford z kl.4a, SP 69 – KWIATY WIOSENNE
II miejsce zajęła Lena Kapuścińska  z kl.6a,  SPI 339 – WIOSENNA SADYNBA
III miejsce zajął  Filip Gajewski  z kl.3b, SPI 339 – CZY TO NIE KROKUSY

Wyróżnienie  otrzymały:

– Lena Lewandowska z kl.0, SPI 339 – W POSZUKIWANIU WIOSNY

                       – Lizaveta Sakovich z  kl.8a, SP 69 – PRZEBUDZENIE WIOSNY

 

W kategorii zdjęcie pojedyncze:

I miejsce zajęła Helena Malik z kl.4c, SPI 339 – TRZMIEL
II miejsce zajęła Stefania  Malik z kl.7b SPI 339 – DWIE ŻABY – ROPUCHY

III miejsce zajęła  Liliana Kaczmarek  z kl.6c, SP 69 – KWITNĄCE MIGDAŁKI

Wyróżnienie  otrzymali:

– Franciszek Kaczorowski  z kl.6c, SP 69 – PIERWSZE KWIATY

                       – Tomasz Kalisz  z  kl.8b SPI 339 – WIOSENNY KROKUS

                                                 

Wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Po podsumowaniu konkursu fotograficznego rozpoczęły się zajęcia dla        klas 7- 8 spotkaniem z panem Andrzejem Misiukiem. Podczas spotkania nasz gość specjalny opowiedział uczniom, w jaki sposób chronione są wieloryby przez  władze Królestwa Tonga .

Na zakończenie Szkolnego Dnia Ziemi  odbył  się Konkurs  Wiedzy Przyrodniczej dla klas 7-8. W ramach  konkursu zespoły klasowe odpowiadały  na wylosowane prze siebie pytania z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. Rywalizacji towarzyszyły silne emocje. Po dogrywce okazało się, że I miejsce zajęła klasa 7a, II klasa 7b, III klasa 8b. Zwycięzcom gratulujemy rozległej wiedzy przyrodniczej.