W labiryntach matematyki

31 marca 2022r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 339 miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w kolejnej edycji Mokotowskiego Konkursu Matematycznego „W labiryntach matematyki”. W etapie dzielnicowym wzięło udział 93 uczniów z klas I – III z trzynastu  mokotowskich szkół podstawowych. Zostało wyłonionych 30 laureatów, których mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole.

 

 

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Lidia Kumanek, która gratulowała wszystkim laureatom, a także wyraziła swoje uznanie dla tylu doskonałych matematyków wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej przypominając jednocześnie, że matematyka jest „królową wszystkich nauk”.

 

 

 

 

Pani Monika Zielińska, autorka wszystkich zadań konkursowych, podkreśliła fakt, że podstawowym celem naszego konkursu jest wyłonienie uczniów wybitnie uzdolnionych matematycznie. Zachęciła też, szczególnie uczniów klas III do kontynuowania przygody z konkursami matematycznymi dla uczniów klas IV – VIII.

 

 

 

 

Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich  moment rozdania dyplomów gratulacyjnych i nagród rzeczowych, które zostały zakupione z funduszy przekazanych przez Burmistrza Mokotowa oraz ze środków zgromadzonych na koncie Rady Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 339.

 

 

Naszą uroczystość uświetnił również występ szkolnego zespołu artystycznego „Warszawskie nutki”, który zaprezentował niezwykle ciekawą interpretację muzyczną tematu z filmu „Piraci z Karaibów” przygotowaną przez Panią Małgorzatę Izdebską – Bourass.

 

 

Dziękujemy wszystkim Uczniom za udział w konkursie „W labiryntach matematyki”. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za pracę włożoną w tok przygotowań dzieci do konkursu, a także Nauczycielom, którzy włączają się w organizację etapów szkolnych i etapu dzielnicowego. Serdeczne podziękowania składamy też Dyrekcji naszej Szkoły za pomoc i wsparcie okazywane nam podczas corocznej organizacji konkursu. Oczywiście, jak co roku, informujemy, że planujemy kolejne edycje konkursu i już teraz zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Mokotowskiego Konkursu Matematycznego „W labiryntach matematyki”.

 

Z wyrazami szacunku

organizatorki konkursu

Monika Zielińska

Anna Kołodziejczyk