Lato w Mieście 2020

Uczniowie z naszej placówki, a także z innych szkół podstawowych z Warszawy, miały możliwość uczestniczenia w organizowanych przez nas zajęciach podczas akcji ,,Lato w mieście”.

Ze względu na pandemię dzieci nie wychodziły na wycieczki i zajęcia poza teren szkoły. Odbyło się za to wiele ciekawych zajęć na terenie naszej placówki.

Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia podczas których uczestnicy akcji tworzyli lody tajskie i watę cukrową. Dzieci miały możliwość tworzyć świece żelowe, a podczas zajęć ceramicznych różne miseczki, kubeczki.

W ramach zajęć ruchowych odbyły się zajęcia taneczne i sportowe. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się zajęcia z dużymi piłkami – ,,Bumper ball”. Najstarsza grupa uczniów aktywnie uczestniczyła w zajęciach ,,Ogarnij inżynierię” Historię naszego karaju oraz Warszawy przybliżyły uczestnikom akcji zajęcia – ,,Gry historyczno – kulturowe”. Bardzo ważną umiejętnością jaką wychowankowie nabyli podczas akcji ,,Lato w mieście” była nauka udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć zoologicznych dzieci miały okazję zetknąć się z gadami i płazami.

Uczniowie byli zadowoleni też z zajęć chemicznych ,,Bąbelkowe szaleństwo” oraz z robotyki a także z koncertu ,,Symfonia na skrzypce i D-ja” oraz z przedstawienia teatralnego – ,,Kot w butach”

kierownik akcji ,,Lato w mieście” – p. Grzegorz Bańka