PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

9 czerwca 2018

Stadion Narodowy

W tym roku już po raz dziesiąty nasza szkoła miała swój namiot na Pikniku Naukowym. To dla nas ogromne wyróżnienie, bo na tej bardzo prestiżowej ogólnopolskiej imprezie promującej naukę, prezentują się wyższe uczelnie, instytuty naukowe, studenckie koła naukowe i jedynie nie więcej niż 10 szkół.

W tym roku hasłem wiodącym pikniku był RUCH. Na naszym stanowisku pod hasłem Ruch niejedno ma imię pokazaliśmy “ruch” w różnych ujęciach w matematyce i fizyce. 

Stanowisko matematyczne było bardzo ciekawe. Uczniowie z klasy IIc  gimnazjum przedstawiali zabawy, gry i łamigłówki matematyczne. Goście naszego stanowiska  byli często zaskoczeni prostym i niespodziewanym rozwiązaniem problemu, co powodowało często śmiech i radość tak rodziców jak i dzieci.

Stanowisko fizyczne składało się z kilku części, ale największe zainteresowanie małej widowni wzbudzały “chodzące Minionki”.  Za ich przygotowanie dziękujemy bardzo p. Oli Maciszewskiej. Nasi uczniowie pokazywali w jaki sposób można samodzielnie wykonać tę zabawkę i tłumaczyli na jakiej zasadzie ona sie porusza. Drugim elementem cieszącym sie wielkim zainteresowaniem był samoczynnie wtaczający sie pod górę podwójny stożek pięknie wykonany przez ojca naszej uczennicy p. Jacka Zająca, któremu bardzo dziękujemy za tę świetną pomoc naukową. Odwiedzający nasz namiot nie mogli uwierzyć, że to jest możliwe, doszukiwali się jakiegoś ukrytego magnesu itp.

Nie sposób opisać wszystkie punkty naszych obu prezentacji, ale najlepszym potwierdzeniem  atrakcyjności naszego namiotu był fakt dużej liczby osób chętnych do odwiedzenia naszego namiotu, i stale duża niesłabnąca frekwencja.

Z przyjemnością pragniemy podziękować naszym uczniom z klas gimnazjalnych IIc i IIIb (wspieranych kilkoma osobami z klas IIIa i IIIc), którzy byli wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły. Odbieraliśmy wiele słów pochwały dla wspaniałego zachowania naszych uczniów, życzliwego i umiejętnego przekazywania informacji  niezbędnych do wyjaśnienia problemu , uwagi poświęcanej każdemu odwiedzającemu ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych gości,  kultury osobistej i nie schodzącego z ich twarzy  uśmiechu.

Żeby wszystko odbyło się sprawnie potrzebowaliśmy także pomocy w spakowaniu i dowiezieniu eksponatów na Stadion , a po zakończeniu imprezy powtórnym spakowaniu i odwiezieniu do szkoły. Za pomoc w transporcie bardzo dziękujemy panom  Robertowi Twarowskiemu i  Leszkowi  Czyżewskiemu

burst

cof

rbtoz
cof
cof